MA Students

Article

Walking Tour with Les Back New Cross
About
MA Polyptich
Arts Catalyst Project
Modelling Kivalina
Mineralia: C&N Collaborative Project 2015
Double Crossing
Secret state
Oren Ziv exhibition
Rotterdam fieldtrip
Sonic Acts 2018
Page

 

Class of 2021

Josie Beardmore (UK), Jcob Bertilsson (Sweden), Jacob Bolton (UK), Woodren Brade (UK), Severine Chapelle (Belgium), Ayana Miyuki Enomoto-Hurst (USA), Georgia Ferguson (FA), Omar Hmidat(FA), Ana López Sanchez-Vegazo (Spain), Andrea Macias-Yanez (Mexico), Kiki Mager (Germany), Marvi Mazhar (Pakistan), Ross McKendrick (UK), Lou Moria (UK), James Moss (UK), Ginevra Ailie Naldini (Italy), Natalia Orendian del Castillo (Mexico), Imogen Piper (UK), Miguel Ramos Hernandez (Mexico), Giovanna Reder (Italy), George Ridway (UK), Duncan Salkovskis (FA), Caterina Selva (Italy), Elara Shurety (UK), Sanjana Varghese (FA), Nikki Vieler (Netherlands), Hannah Witt (Netherlands), Olli Zhang (USA), Leila Zimmerman (Syria)

Class of 2020

Abdulla Aljanahi (Bahrain) Phoebe Bachman (USA), Rebecca Barron (USA) Sergio Beltrán García (Mexico), Naoise Boyle (Ireland), Leigh Brown (USA), Riley Cavanaugh (USA), Erica Deluchi (Australia), Hanieh Fatourae, (Iran) Océane Francioli (China), Silja Glomb (Denmak), Lodovica Guarnieri, (Italy) Tamara Jamil (USA), Naiza Khan (Pakistan/UK), Mark Nieto (USA), Bethania Soriano (Argentina), Luke Starr (UK), Xin yi Xie (China)

 

 

 

Class of 2019

Clémence Althabegoity (France), Dimitra Andritsou (Greece), Tim Brouwer (Netherlands), Manuel Correa (Columbia) Anna Engelhardt (Russia), Rebecca Huxley (UK), Carol Iglesias (Spain), Imani Jacqueline Brown (USA)Victoria McKenzie (Canada), Christopher Bennett-Grant (UK), Romy Kiessling (Germany), Tiago Patatas (Brazil), Tara Plath (USA), Santiago Rivas (Spain), Mohamad Safa (Lebanon), Will Scarfone (USA), Phevos Simeonidis (Greece), Asli Uludag (Turkey), Avi Varma (USA), Sarah Vowden (UK)

 

Class of 2018

 

Esra Abd-elrahman (Egypt), Faiza Ahmad Khan (India), Riccardo Badano (Italy), Nelson Beer (Switzerland), Guillaume De Vore (Switzerland), Halima Haruna (Nigeria), Patrick Harvey (Canada), Rebecca Huxley UK), Anna Sofie Hvid Hansen (Denmakr), Naiza Khan (Pakistan/UK), Robert Krawczyk (UK), Enrico Murtula, (Italy) Riccardo Badano (Italy), Imani Robinson UK), Hanna Rullman (Netherlands), Erin Schneider (USA), Ariadna Serrahima (Spain), Elena Solis (Spain), Ido Tsarfati, (Israel) Clive Vella (Malta), Sarah Vowden UK), Liza Walling (USA) 

 

 

Class of 2017

Evangelia Argyrou (Greece), Henry Bradley (UK), Sebastian Clark (US/UK), Sophie Dyer (UK), Sami Hammana (NL), Linda Kinstler (US), Conor Lorigan (NZ), Fadi Mansour (Lebanon), Greg McLaren (UK), Rosa Rogina (Croatia), Eeva Sarlin (Finland), Solveig Suess (China), Lua Vollaard (NL), Leonie Weber (Germany), Oren Ziv (Israel)

Class of 2016

Alice Bucknell (US), Phoebe Eustance (UK), Alexia Giacomazzi (Australia), Ming Lin (US), Emma McCormick-Goodhart (UK), Dana Ozaino (Palesntine), Pietro Pezzani (ITA), Robert Preusse (CH), Blanca Pujals (Spain), Laurie Robins (UK), Elena Solis (Spain), Alexandra Symons Sutcliffe (UK)

 

Class of 2015

Stine Ailling Jacobsen (Denmark), Phoebe Eustance (UK), Eldar Ganz (Israel), Hania Halabi (Palestine), Thomas Jenkins (UK), Ion Maleas (Greece), Pietro Pezzani (Italy), Grace Phillipps (USA), Laurie Robbins (UK), Sam Stork (UK), Alexandra Symons Sutcliffe (UK)

 

Class of 2014

Yasmine Abboud (Lebanon), Olympia Anesti ( Greece), Nick Axel (USA), Jacob Burns (UK), Jesse Connuck (USA), Rodrigo Delso (Spain), Helene Kazan (UK), Yi-Hui Lin (Taiwan), Frank Mandell (USA), Hannah Meszaros Martin (USA/Italy), Basima Sisemore (Palestine/US), Alan Yates (UK)

 

 

Class of 2013

Andrea Bagnato (Italy), Jennifer Boyd, Selman Celik (Turkey), Jessica Donato, Hannah Husberg (Sweden), Daniel Fernandes Pascual (Spain), Bhavika Patel (UK), Elina Pelvanidi (Greece), Maria-Angeliki Sakellariou (Greece), Alon Schwabe (srael), Doron Van Beider (Israel)

Class of 2012

Palwasha Amanullah (Pakistan), Nadia Barhoum (USA), Remco de Blaaij (Netherlands), Eva Dietrich (Germany), Daniel Fernández Pascual (Spain), Blake Fisher (USA), Mirko Gatti (Italy), Janet Hall (Northern Ireland), Samir Harb (Palestine), Irmelin Joelson (Sweden), Heejung Kim (South Korea), Steffen Kraemer  (Germany), Chris Molinski (USA), Corinne Quin (UK)

 

Class of 2011

Manuel Hotzl, Anisha Jogani, Jan Lemitz (Austria), Roberta Mahfuz, Igor Pavlovic, Francesco Ceriani Sebregondi (France)

Class of 2010

Lawrence Abu Hamdan (UK/Jordan), Daniella Behrman, Lottie Louise Cantle, Campbell John Drake, Yazan Fathallah Alkhalili (Palestine), Sidsel Hansen (Denmark), Duncan Marsden, Pol Thomas McLernon, Erhan Oze, Ana Isabel Vieira Bastos Cardoso Dos Reis

Class of 2009

Vinicius Duarte, Anja-Carolin Hine, Mercedes Rodrigo Garcia, Rastko Novakovic, Lorenzo Pezzani Italy), Joana Samaio Rodrigues, Alessandro Sambini

Class of 2008

Yu Daigaku, Lito Pittris, Melisa Vargas Rivera, Manuel Singer, Ruth Solomon, Wanja Wambu, Meropi Zavlari

Class of 2007

Guilia Carabelli, Nathaniel Dorent, Christina Linortiner, Ya-Yu Tseng